Важко бути лідером

«Не тільки тому, що високий статус потрібно підтримувати
продуктивністю і якісною працею, а й тому що в Україні ще
не створено справедливих, збалансованих "правил гри"
між державою і підприємством»

article10_1.jpgвважає директор і голова правління ВАТ "Асфальтобетонний завод" Володимир ФОМІЧОВ

Володимир ФОМІЧОВ (1954 р. н.). У 1976-му закінчив Київський інженерно-будівельний Інститут, став старшим техніком-механіком ЗБТ "Облрембудтрест". Потім був майстром, заступником начальника цеху. Особлива сторінка біографії - робота в потужній старательській артілі в Алтайському краї, що не тільки видобувала золото й руду, а й будувала шляхи та шахти. Таму у 80-ті роки він пройшов шлях від оператора до першого заступника голови правління, показав себе талановитим керівником. 3 1991 році – в Києві, на асфальтобетонному заводі: начальник цеху, головний інженер. У 1994-му – стає директором, із 1995-го – голова правління ВАТ "Асфальтобетонний завод". Заслужений працівник промисловості України.

Прикро, але доводиться констатувати, що наша економіка, потенціал якої солідні зарубіжні фахівці оцінювали дуже високо, ще й досі не досягнула очікуваних показників. Спроможними на успішну роботу виявилися лише окремі підприємства. Серед них - київське ВАТ "Асфальтобетонний завод", яке очолює непересічна людина й діяльний адміністратор Володимир Фомічов. За лічені роки він перетворив напівмертве виробництво на лідера галузі.

article10_2.jpgВажко бути лідером, коли невмирущий чиновницький легіон пильно стежить, аби ніхто не висовувався, всяко заважаючи працювати своїми безпідставними перевірками, а народі депутати, покликані створити прозоре й справедливе законодавство, що мало б сприяти піднесенню економки й добробуту людей, навіть у потрібних і своєчасних законах творять невиправдані логікою поправки , що кардинально погіршують економічний стан підприємств. Складається враження: I чиновники, й народі обранці наче змовилися робити все, аби не дати співвітчизникам жити краще й заможніше.Утім, як відомо, передову позицію легше здобути, ніж утримати. У сьогоднішніх умовах ця істина щодня здобуває нові серйозні підтвердження, бо ж виявляється, що успіху досягнуто не завдяки, а всупереч системі відносин держави й підприємства, котрі аж ніяк не сприяють економічному зростанню Вітчизни.

Саме з такими сумними реаліями зіткнувся Володимир Давидович, коли, поставивши на ноги київське ВАТ "Асфальтобетонний завод", вирішив вивести його на справді європейський рівень і вперше в Україні замовив за кордоном обладнання для виробництва асфальтобетону, що відповідає кращим світовим зразкам. Утім, думками про ситуацію і своїм баченням економічного розвитку підприємств у сучасних умовах ми попросили поділитися з читачами журналу "Президент" самого директора й голову правління київського ВАТ "Асфальтобетонний завод" Володимира ФОМІЧОВА.

 
Дата: 1 лютого 2003